Wrocławskie Forum Kobiet rozpoczęło swoją działalność od spotkań dla mam małych dzieci Mama Mamie. Kiedy zostajesz mamą, okazuje się, że osobą, która zrozumie i wesprze Cię najlepiej jest często… druga mama. Nawiązałyśmy więzi, które przetrwały znacznie dłużej niż dzieciństwo naszych pociech.

Przyszedł dzień, gdy zamarzyło nam się zorganizowanie we Wrocławiu spotkania w znacznie szerszym gronie. Chciałyśmy zaprosić dziewczyny z naszego miasta i okolic (nie tylko te posiadające dzieci i rodziny) i dać im możliwość spędzenia dnia w odświętnym otoczeniu i wysłuchania cennych treści. Marzenie stało się rzeczywistością we wrześniu 2008 roku, podczas pierwszej konferencji WFK, w której wzięło udział blisko 500 osób. Byłyśmy przekonane, że to jednorazowy zryw, tymczasem odzew i potrzeby sprawiły, że jesienne konferencje zyskały stałe miejsce w naszych kalendarzach.

Dziś jesteśmy prężnie działającym zespołem, który pod szyldem Stowarzyszenia Wrocławskie Forum Kobiet, chce dzielić się Dobrą Nowiną i towarzyszyć kobietom w różnorodnych życiowych kontekstach i sytuacjach. Na co dzień żyjemy podobnie, jak wiele kobiet w naszym kraju. Są wśród nas dyrektorki, nauczycielki, artystki, prawniczki i gospodynie domowe.

Mamy kolejne wielkie marzenie: Dom Nadziei. To miejsce, w którym znajdą wsparcie kobiety zmagające się z trudnymi sytuacjami życiowymi. Podążając za przykładem Jezusa Chrystusa, chcemy nieść światło tam, gdzie panuje ciemność i dawać nadzieję kobietom, które ją utraciły.

173-IMG_5266