We współpracy ze Stowarzyszeniem Psychologów Chrześcijańskich planujemy powołanie do życia Domu Nadziei – miejsca wsparcia dla ofiar przemocy w rodzinie oraz kobiet i ich rodzin, zagrożonych wykluczeniem społecznym.

Do podjęcia decyzji o stworzeniu Domu Nadziei zmotywował nas brak nadziei i bezsilność kobiet żyjących obok, które doświadczały przemocy, wykorzystania czy poniżenia. Jednak sytuacje, w których znalazły się te kobiety, były na tyle skomplikowane, że przerastały nasze możliwości w udzieleniu im wsparcia. Jako chrześcijanki wierzymy w Boga, który nie jest obojętny na cierpienie i ból. Wierzymy też, że jako osoby wierzące jesteśmy powołane do tego, aby służyć potrzebującym i być żywym dowodem miłości Boga do człowieka. Utworzenie Domu Nadziei stało się jednym z głównych celów naszego Stowarzyszenia.

W chwili obecnej jesteśmy na etapie poszukiwania miejsca na Dom. Szukamy budynku do wynajęcia/zakupu na terenie Wrocławia. Jeśli możesz nam pomóc w tym działaniu zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami, dotyczącymi możliwości wsparcia tej inicjatywy.

dom