WROCŁAWSKIE FORUM KOBIET – 2020

 

Jesienna Konferencja Kobiet

W listopadzie 2020 roku odbyła się już po raz trzynasty coroczna konferencja Wrocławskiego Forum Kobiet zatytułowana ”Wierna Jak On”. Tym razem, ze względu na wymogi epidemiologiczne, spotkałyśmy się w formule ONLINE. Nasze spotkanie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem. Oglądały nas kobiety z całego świata. Gościłyśmy m.in. na Islandii, w Norwegii, w Anglii, Czechach, na Ukrainie, a nawet w USA i Australii. Liczba odsłon na YouTube stale rośnie – jest już ich blisko pięć i pół tysiąca!

Podczas konferencji  można było wysłuchać inspirujących wykładów Bożeny Ciechanowskiej, Małgosi Olszewskiej, Edyty Zając i Małgosi Rycharskiej. Nie zabrakło pięknego świadectwa oraz porcji dobrej muzyki, jaką zaserwował nam zespół Fisheclectic (https://www.facebook.com/Fisheclectic).

Tematem konferencji była Boża wierność.  Z ufnością podeszłyśmy do organizacji tego wydarzenia i mogłyśmy w realny sposób doświadczyć, jak nasz Bóg realizuje swoją WIERNOŚĆ mimo okoliczności, które spowodowały zmianę formy.

Wydarzenie można obejrzeć na naszym kanale YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=kysMW-1h97I&t=5708s 

Cykliczne spotkania pod hasłem „Wieczór dla Kobiet”

W 2020 roku zostały zorganizowane cztery takie spotkania. Ostanie, czwarte, odbyło się w odsłonie online pod tytułem „Świąteczny Wieczór dla Kobiet”. Tym razem postanowiłyśmy zmienić nieco formę i miałyśmy okazję oglądać wywiad dotyczący świątecznych wspomnień i przeżyć. Prezes WFK Beata Marczak spotkała się z inspirującym duetem mamy i córki: Mariolą Kozłowską i Danusią Tomczyńską. Ponadto mogłyśmy usłyszeć krótki wykład poprowadzony przez Małgosię Olszewską.

Wydarzenie jest cały czas dostępne na naszym kanale YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=hK5VI1X8biQ&t=696s

Pierwsze spotkanie w 2020 roku odbyło się 3 marca i nosiło tytuł „Moje DNA” – było ono dedykowane Dniu Kobiet. Mówczynią tego wieczoru była Małgosia Olszewska.

Kolejna edycja odbyła się w maju. Tym razem spotkałyśmy się pod hasłem „Ach, ten umysł”. Słowem podzieliła się Danusia Tomczyńska, która mówiła o ścieżkach naszego umysłu oraz możliwościach zmiany.

Jesienny Wieczór dla Kobiet miał miejsce 24 września, a jego temat to „Zazdrość”. Wykład poprowadziła Lidzia Nowakowska – prezes naszej siostrzanej organizacji „Oleśnickie Forum Kobiet”.

https://www.facebook.com/Ole%C5%9Bnickie-Forum-Kobiet-495537984275384 

Wieczory rozpoczynała smaczna kolacja i słodki poczęstunek. Ważnym elementem był także mini koncert z kilkoma utworami muzycznymi o tematyce chrześcijańskiej oraz opowiedzenie przez jedną z wolontariuszek inspirującej historii życia. Na nasze spotkania zapraszamy mówczynie, które prezentują tematy dotykające serc i życia kobiet. 

Blog „Od serca”

Blog „Od serca” jest tworzony przez kobiety, które kochają Boga i dzielą się tym, czego doświadczają z Nim w swoim codziennym życiu (www.odserca.com). Jest to wspólna podróż do odkrywania myśli Bożego serca o nas i dla nas.

Współpraca:

Fundacja Exit – projekt Odnova

W lutym 2020 roku odbyła się Konferencja skierowana do kobiet powyżej 30 r.ż., mająca na celu odbudowę życia w zakresie serca, ciała i żywienia. Wybrane wolontariuszki Wrocławskiego Forum Kobiet zostały zaproszone do objęcia funkcji liderek. Forum wsparło Fundację Exit również w zakresie promocji tego wydarzenia (www.odnovanowaja.pl).

Stowarzyszenie Psychologów Chrześcijańskich

Jeśli potrzebujesz wsparcia w różnych aspektach swojego życia, zmagasz się z problemami, to zachęcamy do kontaktu z chrześcijańskimi psychologami (https://wroclaw.spch.pl/).

Spotkania „Powrót i odnowa” to cykl dziewięciu spotkań przeprowadzanych na podstawie programu Jonathan’a Jeffes’a z Wielkiej Brytanii, przeznaczonych dla kobiet, które doświadczyły w swoim życiu aborcji.

Wrocławskie Forum Kobiet wspiera i promuje działania Stowarzyszenia na rzecz kobiet zmagających się z konsekwencjami aborcji.

Kochaj Boga Niezmiernie 

Organizacja wydająca tematyczne studium biblijne dla kobiet. Proponowane studia pomagają w systematycznym poznawaniu Pisma Świętego.

Wrocławskie Forum Kobiet promuje i udostępnia kobietom te cenne materiały (https://www.facebook.com/KochajBogaNiezmiernie).

Ogólnopolski Ruch Społeczny „Teraz Twój Ruch”

Stowarzyszenie „TERAZ Twój Ruch” jest ogólnopolską organizacją pozarządową, która powstała w odpowiedzi na potrzeby lokalnych społeczności. Zrzesza ludzi aktywnych społecznie, a także organizacje, firmy i instytucje, którym nie jest obojętna sytuacja w naszym kraju.

W lutym 2020 roku spotkałyśmy się z Prezes Ruchu Lilianą Cydejko i z radością przyjęłyśmy zaproszenie dołączenia do Ruchu. Jesteśmy czynnie zaangażowane w praktyczne budowanie Ruchu (https://www.facebook.com/TerazTwojRuch).

Ewangeliczna Polska (https://ewangeliczna.pl/) 

Ewangeliczna Polska to ruch, w który zaangażowani są ewangeliczni chrześcijanie z różnych denominacji w Polsce wierząc, że w jedności tworzą społeczność ludzi, którzy dzięki współpracy jeszcze skuteczniej będą w stanie dotrzeć z przesłaniem ewangelii do Polaków.

Wrocławskie Forum Kobiet otrzymało przywilej zaangażowania się w projekty EP, przyjmując rolę Patrona Merytorycznego.

We wrześniu uczestniczyłyśmy w inauguracji Akademii Mentoringu Ewangelicznej Polski, którą wspieramy i promujemy (https://ewangeliczna.pl/mentoring/).

Kolejnym projektem, w którym WFK wzięło udział była I edycja „Przed i Po”             (https://ewangeliczna.pl/przed-i-po/) – jest to akcja ewangelizacyjna przeprowadzana w mediach społecznościowych, opowiadająca o zmianie, której dokonał Pan Bóg w naszym życiu. Wszystko to przez udostępnienie na mediach społecznościowych prostej grafiki, która pokazuje naszą sytuację przed nawróceniem i zmianę, jaka dokonała się po nawróceniu. 

Jako WFK zachęcałyśmy i propagowałyśmy akcję w naszych środowiskach. 

Patronat medialny 

W roku 2020 roku objęłyśmy patronat nad książką „Ktoś Więcej” autorstwa Bożeny Ciechanowskiej. (https://szaron.pl/poradniki/15098-kto%C5%9B-wi%C4%99cej-bo%C5%Bcena-ciechanowska-9788366494879.html)

Jest to książka o życiu: jego dylematach, trudnościach, przeciwnościach i ważnych aspektach. Każdy z osiemnastu rozdziałów konfrontuje czytelnika z innym życiowym zagadnieniem, lecz wszystkie je łączy jedna przewodnia myśl: w życiu zawsze jest jakieś „więcej”. Polecamy zakup tej książki.