Darmowy Program PIT

Nasze działania w 2019 roku

 

WROCŁAWSKIE FORUM KOBIET – 2019

Dziękujemy, że jesteście z nami. Zapraszamy do zapoznania się z tym, co udało nam się osiągnąć w minionym roku dzięki Bożej łasce i pomocy wielu osób.

 

CYKLICZNE SPOTKANIA DLA KOBIET POD HASŁEM „WIECZÓR DLA KOBIET”

W 2019 roku zorganizowałyśmy cztery takie spotkania, które za każdym razem gromadziły około 90 kobiet. Każdy Wieczór rozpoczynał się kolacją i słodkim poczęstunkiem. Następnie mogłyśmy wysłuchać kilku utworów muzycznych o tematyce chrześcijańskiej oraz historii z życia jednej z naszych wolontariuszek. Na koniec zaproszona mówczyni prezentowała temat dotykający serc i życia każdej z kobiet. W maju zaprosiłyśmy aktorkę Cieszkę Żółtko, aby zaprezentowała kobietom poruszający monodram „Twarzą w twarz”, zachęcający do życia w relacji z Bogiem i nie zmarnowania czasu na ziemi, który został nam dany.

JESIENNA KONFERENCJA DLA KOBIET

W listopadzie 2019 roku odbyła się dwunasta już coroczna konferencja Wrocławskiego Forum Kobiet pod hasłem „ZauważOna”, w której uczestniczyło 400 kobiet. Tego dnia mogłyśmy wysłuchać inspirujących wykładów Iwony Eifling, Bożeny Ciechanowskiej i Agnieszki Piątkowskiej. Głównym przesłaniem była myśl, że nie jesteśmy same w trudnościach i problemach, ale możemy liczyć na Boga oraz inne osoby wokół nas. Poza tym, niesamowitą historią z życia podzieliła się Ida Hrdličková, która została opisana przez Lidię Czyż w książce „Pozostała tylko nadzieja”. Oprawę muzyczną ponownie zapewnił nam zespół z Kościoła Kierunek we Wrocławiu. Na koniec konferencji mogłyśmy obejrzeć monodram Cieszki Żółtko, który był pięknym zwieńczeniem całego dnia. Trzeci raz z rzędu uczestniczki otrzymały kalendarz na 2020 rok przygotowany specjalnie dla nich przez nasze Forum.