Darmowy Program PIT

Nasze działania w 2019 roku

 

WROCŁAWSKIE FORUM KOBIET – 2019

Dziękujemy, że jesteście z nami. Zapraszamy do zapoznania się z tym, co udało nam się osiągnąć w minionym roku dzięki Bożej łasce i pomocy wielu osób.

 

Jesienna Konferencja Kobiet

W listopadzie 2019 roku odbyła się po raz dwunasty coroczna konferencja Wrocławskiego Forum Kobiet, tym razem pod tytułem „ZauważOna”. Uczestniczyło w niej blisko 400 kobiet. Tego dnia można było wysłuchać inspirujących wykładów Iwony Eifling, Bożeny Ciechanowskiej i Agnieszki Piątkowskiej. Głównym przesłaniem była myśl, że nie jesteśmy same w trudnościach i problemach, ale możemy liczyć na Boga oraz inne osoby wokół nas. Przejmującą  historią z życia, spisaną przez Lidię Czyż w książce „Pozostała tylko nadzieja”, podzieliła się Ida Hrdličková. Oprawę muzyczną ponownie zapewnił zespół z Kościoła Kierunek we Wrocławiu. Ostatnim punktem programu był monodram Cieszki Żółtko „Twarzą w twarz”, który był pięknym zwieńczeniem całego dnia. Uczestniczki otrzymały kalendarz na 2020 rok, po raz trzeci przygotowany i wydany przez WFK. 

Cykliczne spotkania dla kobiet pod hasłem „Wieczór dla Kobiet”

W 2019 roku zostało zorganizowanych pięć takich spotkań, które za każdym razem gromadziły około 90 kobiet. Każdy Wieczór rozpoczynał się kolacją i słodkim poczęstunkiem. Kolejnym punktem spotkania był mini koncert z  kilkoma utworami muzycznymi o tematyce chrześcijańskiej oraz wystąpienie jednej z wolontariuszek WFK z inspirująca historią życia. Na koniec zaproszona mówczyni prezentowała temat dotykający serc i życia każdej z kobiet. 

W 2019 roku prelegentką na wszystkich spotkaniach była Lidia Nowakowska.

Pierwsze spotkanie w 2019 roku odbyło się 7 marca i nosiło tytuł „Presja oczekiwań” – ta edycja była dedykowana Dniu Kobiet.

Kolejna edycja odbyła się w ramach Festiwalu Odnowienie, tym razem forma była zupełnie inna niż standardowo. Podczas Wieczoru został zaprezentowany monodram Cieszki Żółtko pod tytułem „Twarzą w Twarz”,  zachęcający do życia w relacji z Bogiem i niezmarnowania czasu na ziemi, który został nam dany.

Ten rok zainaugurował pierwszą edycję Wieczoru dla Kobiet w miejscowości Kryniczno. Spotkanie odbyło się w maju i przebiegło według standardowej koncepcji. Tematem Wieczoru było „Nie daj się zmartwieniom”, wykład prowadziła Lidia Nowakowska.

Jesienny Wieczór dla Kobiet miał miejsce 26 września, spotkanie odbyło się pod hasłem „Wartość Kobiety”.

Grudniowy wykład nosił nazwę „Świąteczny Wieczór dla Kobiet” i odbył się 4 grudnia.

Konferencja „Wokół Kobiety” 

W 2018 roku wolontariuszki Wrocławskiego Forum Kobiet po raz pierwszy wzięły udział w konferencji organizowanej przez Kościół Społeczność Chrześcijańska Północ w Warszawie, to wydarzenie zainspirowało uczestniczki do zorganizowania takiej konferencji we Wrocławiu.

2019 rok przyniósł kolejny wyjazd na „Wokół Kobiety”. Tym razem wolontariuszki pojechały jako wsparcie dla warszawskich organizatorek oraz z myślą przeszkolenia się do tego przedsięwzięcia. 

Marzeniem Forum jest organizacja „Wokół Kobiety” w 2020 roku.

Kalendarz i blog „Od serca”

Podobnie jak w roku poprzednim, został wydany kalendarz. Tegoroczna wersja jest poświęcona uhonorowaniu życia Aliny Wiei. Zawiera przepiękne grafiki wraz z cytatami Aliny oraz zbiór wersetów z Pisma Świętego. Kalendarz został ofiarowany w prezencie uczestniczkom jesiennej konferencji kobiet. Jest również przekazywany osobom, które wsparły finansowo Wrocławskie Forum Kobiet. Blog „Od serca” jest tworzony przez kobiety, które kochają Boga i dzielą się tym, czego doświadczają z Nim w swoim codziennym życiu (www.odserca.com).

Współpraca:

Fundacja Exit – projekt Odnova

W lutym 2019 roku odbyła się Konferencja skierowana dla kobiet powyżej 30 r.ż., mająca na celu odbudowę życia w zakresie serca, ciała i żywienia. Wybrane Wolontariuszki Wrocławskiego Forum Kobiet zostały zaproszone do objęcia funkcji Liderek na tej Konferencji. Forum wsparło Fundację Exit również w zakresie promocji tego wydarzenia (www.odnovanowaja.pl).

Stowarzyszenie Psychologów Chrześcijańskich – spotkania „Powrót i odnowa” 

Jest to cykl dziewięciu spotkań przeprowadzanych na podstawie programu Jonathana Jeffesa z Wielkiej Brytanii, przeznaczonych dla kobiet, które doświadczyły w swoim życiu aborcji.

Wrocławskie Forum Kobiet wspiera i promuje działania Stowarzyszenia na rzecz kobiet zmagających się z konsekwencjami aborcji.

Festival ODNOWIENIE

Jest cykliczną imprezą kulturalną we Wrocławiu. Celem Festiwalu jest budowanie porozumienia ponad wszelkimi podziałami w oparciu o wartości chrześcijańskie. 

W 2019 roku już po raz trzeci, na przełomie maja i czerwca, odbyły się dziesiątki darmowych koncertów, warsztatów, wykładów i spotkań w całym mieście. Na finale imprezy wystąpił Nick Vujicic, znany na całym świecie mówca motywacyjny.

Wrocławskie Forum Kobiet wsparło wolontariuszy Festiwalu, podejmując się przygotowania posiłków oraz wody dla wszystkich „pomocników” na stadionie oraz zapewniło obsługę kelnerską Nicka Vujicica wraz z dostarczeniem deserów, owoców oraz serwisu kawowego.

W ramach Festiwalu odbył się majowy Wieczór dla Kobiet, na którym został wystawiony monodram Cieszki Żółtko „Twarzą w Twarz”.

Kochaj Boga Niezmiernie 

Jest to organizacja wydająca tematyczne studium biblijne dla kobiet. Proponowane studia pomagają w systematycznym poznawaniu Pisma Świętego.

Wrocławskie Forum Kobiet jest niezmiernie zaszczycone możliwością promowania i udostępniania kobietom tych cennych materiałów (www.facebook.com/KochajBogaNiezmiernie).

Stowarzyszenie Oleśnickie Forum Kobiet 

Jest to siostrzana organizacja, która w ubiegłym roku rozpoczęła swoją działalność w Oleśnicy. Forum cieszy się ze współpracy z Oleśnickim Forum Kobiet, czerpiąc inspirację, a także będąc inspiracją dla innych. Wrocławskie Forum Kobiet współpracuje z Prezes Stowarzyszenia, Lidią Nowakowską, w ramach Wieczorów dla Kobiet.